Szukanie noclegu nie musi być mozolnym zajęciem. Ja należę do tej grupy ludzi, która stara się sobie wszystko ułatwiać. Dlatego chyba nikogo nie zdziwi fakt, że korzystam w tej kwestii z aplikacji booking.com. Znacie? Pewnie, że znacie, bo kto jej nie zna 🙂

Dlaczego wybieram booking.com?

Jak wielu z Was mam swoje kryteria, którymi kieruję się przy wyborze noclegu. W zależności od miejsca, w które jadę oraz od rodzaju wyjazdu, funduszy, jakimi dysponuję szukam najlepszej dla siebie opcji. Jak zapewne każdy. Dlatego właśnie cenię sobie ten serwis.

Po pierwsze – ma czytelny układ i mnóstwo funkcji dopasowania obiektu do moich wymagań. 

Niezależnie od tego jakiego obiektu szukam i na czym najbardziej mi zależy, niemal każdą opcję mogę sobie „zaznaczyć” w serwisie, który wyszuka mi obiekty zgodne z moimi aktualnymi potrzebami. 

Po drugie – opinie użytkowników

W przeciwieństwie do niektórych serwisów opinie użytkowników zależą od ich pobytu w danym miejscu. Oznacza to, że nie mogę ocenić obiektu, którego nie rezerwowałam za pomocą booking.com, a co za tym idzie – opnie są rzetelne na tyle, na ile rzetelny będzie ten, kto korzystał z usług poszczególnych obiektów.

Po trzecie – ciekawy panel klienta

Daje mi dużo możliwości, a ostatnio nawet pojawił się program lojalnościowy, dzięki któremu za każdą rezerwację otrzymuję wirtualną pieczątkę. Zebranie 5 pieczątek (5 rezerwacji przez serwis) gwarantuje mi zniżkę przy kolejnej – 6 rezerwacji. Jeśli jeździ się duża, a krótko jest to idealne rozwiązanie. 

Po czwarte – polecenia

Jeśli bookuję gdzieś nocleg mogę od razu to samo miejsce polecić swoim znajomym. Wtedy i ja i rezerwujący otrzymuje dodatkowo kasę, którą można wykorzystać na kolejne rezerwacje, czyli płacić potem mniej. To doskonała opcja zwłaszcza dla tych, którzy polecają swoje miejsce wyjazdu innym. 

Aplikacja booking.com

Idąc z duchem czasu większość serwisów inwestuje teraz w aplikacje dostępne na telefon. To duże ułatwienie, bo informacje o noclegach zawsze mam ze sobą w jednym miejscu. Nie muszę nic drukować, wystarczy, że zaloguję się na swoje konto poprzez aplikację. Większość popularnych destynacji ma również przewodniki – np. ostatnio przeze mnie odwiedzona Praga. Takie internetowy przewodnik w pdf-ie ściągnęłam na komórkę i nie musiałam nosić ze sobą papierowej wersji. To spore ułatwienie.

A Wy? Korzystanie z booking.com, czy wybieracie inne portale do rezerwacji? 

Zarejestruj się na booking.com