Wakacje za miastem – jak miło spędzić czas na Mazowszu?

 

Czas wakacji, czyli odpoczynku od pracy i szkoły, powinien być jak najbardziej relaksujący. Pełen wypoczynek nie zawsze jest jednak możliwy w mieście. Co na to poradzić? Najlepszym sposobem będzie wyjazd za miasto – z dala od zgiełku i natłoku obowiązków.

 

 

Wakacje za miastem

Spędzenie czasu poza miejscem zamieszkania, w wynajętym hotelu będzie doskonałym rozwiązaniem dla całej rodziny. Dorośli odpoczną od biura, ale też od codziennych, domowych prac. Natomiast dzieci oraz nastolatki znajdą się w nowym miejscu, gdzie czekać będą na nich nowe aktywności i atrakcje – dzięki czemu nie będą odczuwać nudy. Dobrym miejscem do letniego wypoczynku może stać się Mazowsze, pełne ciekawych zabytków i zielonych terenów. Będzie to idealny teren na spacery, wycieczki rowerowe, ale także na różnego rodzaju gry zespołowe i aktywności na świeżym powietrzu. Ciekawym miejscem może stać się np. Zalew „Tatar” – leżący na obrzeżach Rawy Mazowieckiej. Ten zbiornik wodny podzielony jest na podzbiorniki: rekreacyjny i chroniony (będący miejscem zamieszkania licznego ptactwa wodnego). Na części rekreacyjnej możliwe jest korzystanie z wypożyczonego sprzętu wodnego. Warto także zaznaczyć, że spędzając czas na Mazowszu z dziećmi, szczególnie porą wakacyjną, zawsze można natknąć się na różnego rodzaju pikniki, zabawy sportowe, warsztaty kreatywne i atrakcje kulturalne (koncerty czy przedstawienia), które na pewno zainteresują najmłodszych.

Zabytki Rawy Mazowieckiej i okolic

Podróżując z dziećmi starszymi albo nastolatkami, ma się zaś okazję na zwiedzenie nieznanych zakątków ojczystego kraju i zobaczenie ciekawych zabytków. W Rawie Mazowieckiej będą to przede wszystkim:

– Fragmenty zamku z drugiej połowy XIV wieku, gdzie w późniejszych wiekach przechowywano tzw. skarb kwarciany, czyli podatek przeznaczony na opłacenie wojsk Rzeczypospolitej. Budowla ta, a raczej związana z nią legenda zainspirowała Wiliama Szekspira do napisania „Zimowej opowieści”. Do dzisiejszych z czasów z zamku pozostały elementy murów i potężna baszta, gdzie w miesiącach letnich można oglądać ekspozycję przedstawiającą Rawę i okolice.

– Ratusz Miasta (obecnie siedziba Urzędu Miasta). Jest to budowla

neoklasycystyczna, wybudowana w latach 1822-1824, według projektu architekta Bonifacego Witkowskiego.

– Dawny zespół klasztorny Augustianów, czyli kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP z XVIII wieku i budynki klasztorne z XIX wieku.

– Dawny młyn gospodarczy – znajdujący się w pobliżu wspomnianego wcześniej zalewu „Tatar”. Jest to ceglany kompleks budynków, wzniesiony w 1918 roku (zaraz po I Wojnie Światowej).

Jaki hotel wybrać?

Aby naprawdę dobrze spędzić wakacje, warto poszukać hotelu, który będzie znajdował się w malowniczej okolicy, mogącej się poszczycić pięknymi krajobrazami, zielenią, a także czystym powietrzem (tak innym od powietrza miejskiego). Oczywiście ważne będzie także atrakcyjne i komfortowe wyposażenie pokoju. Wyjeżdżając np. ze stolicy (ale też każdego innego polskiego miasta), warto wybrać hotel przyjazny dzieciom na Mazowszu. Oznacza to, że najlepiej kiedy w jego standardowej ofercie będą tak ważne dla rodziców akcesoria jak łóżeczko, podgrzewacz do butelek, czy też czajnik elektryczny. Wtedy podróż będzie o wiele przyjemniejsza, a przede wszystkim wygodniejsza. Istotna będzie również oferta gastronomiczna. Jedzenie powinno być smaczne i różnorodne, a w czasie wakacji z najmłodszymi – powinny być ono dostosowane do ich potrzeb.

        

Powyższe wymagania spełnia hotel przyjazny rodzinie w Mazowieckim Hotel Ossa Congress & Spa w Rawie Mazowieckiej. Obiekt ten jest dobrze przygotowany na ugoszczenie najmłodszych: przygotowując im m.in. bezpieczny plac zabaw, animacje, a także odpowiednio dostosowane miejsce do snu. Będzie to więc dobre miejsce do wypoczynku po całodziennych spacerach, ale stać się może doskonałym miejscem spędzania czasu także dla dorosłych – w strefach SPA oraz Centrum Wodno Termalnym. Dzięki takim udogodnieniem cała rodzina miło spędzi wymarzone wakacje.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na stronie hotelu: http://ossahotel.pl/