Kto nie lubi klocków Lego? Chyba nie znam takiej osoby. Nawet dorośli ludzie mają do nich sentyment. Dlatego nie dziwcie się, że w momencie, gdy dostaliśmy zaproszenie na 2 urodziny Klockolandu niecierpliwie z Bączkiem odmierzaliśmy dni i godziny 🙂

Klockoland w Krakowie

Na mapie krakowskich miejsc przyjaznych dzieciom są dwa poświęcone kultowym już klockom. Jedno z nich – Klockoland – obchodziło w zeszłą sobotę swoje drugie urodziny. Klockoland odwiedzaliśmy już kilka razy i za każdym razem Bączek, choć ma już 11 lat doskonale się bawi. 

Klockoland od środka

Klockoland to klocki, ale nie tylko takie, które można samodzielnie układać. Klockoland to przede wszystkim doskonała inspiracja dla tych, którzy mają swoje klocki i wciąż szukają nowych wyzwań i pomysłów. Ci, którzy są bardziej obeznani z tematem wiedzą, że LEGO swoją ofertę podzieliło na serie, które są dopasowane do zainteresowań i wieku dzieci. Dla najmłodszych są klocki LEGO Duplo – duże, wyraźne fragmenty, klockowe zwierzątka i klocki funkcyjne, które wzbogacają zabawę najmłodszych i doskonale wspomagają ich rozwój. Sami mamy jeszcze w domu stare serie LEGO Duplo Zoo – klocki, które prócz klocków mają jeszcze zwierzątka oraz bardziej płaskie elementy, na których namalowane jest ich pożywienie. Otóż: w klockolandzie tego nie znajdziecie. 🙂

Co zatem sprawia, że to miejsce jest tak wyjątkowe?

Klockoland o przede wszystkim interaktywna zabawa zbudowanymi już modelami zabawek. Znajdziemy tutaj skorpiona, który ogonem delikatnie uderzy każdego, kto nie zdąży cofnąć ręki. Podobnie, jak trójgłowa kobra, która ugryzie Cię w momencie, gdy Twoja dłoń znajdzie się w jej zasięgu. Młodsze dzieciaki z pewnością będą szczęśliwe mogąc zrobić bańki za pomocą klockowego mechanizmu. Jeśli w naszym domu rośnie mały maszynista, będzie z pewnością zachwycony mogąc pilotować Pendolino, poruszające się po dużej makiecie. Starsze dzieci mogą ćwiczyć swoją koncentrację i zdolności manualne kierując koparką, wózkiem widłowym lub dźwigiem 🙂 Oczywiście koparka nabiera klocki przenosząc je na łyżce w miejsce, w które chcemy. Przy stanowisku z wózkiem widłowym zadanie jest ciut trudniejsze, bo klockowe palety trzeba ustawić na przygotowanym do tego specjalnie podwyższeniu. Przy dźwigu są specjalne pojemniczki, które należy wypełnić przygotowanymi klockowymi materiałami. Wszystko zintegrowane z tabletami lub sterowane za pomocą przycisków. To oczywiście tylko niektóre zabawy, czekając w Klockolandzie na małych amatorów LEGO. Fani wyścigówek mogą stać się pilotem samochodu i sterować klockowym pojazdem, który jeździ po specjalnie przygotowanym torze. W głównej sali takich atrakcji jest mnóstwo i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie będę Wam opisywać wszystkich atrakcji, bo zobaczycie sami. Na zdjęciach. A jak zobaczycie, to zapragniecie tam pójść. Na pewno!

Pokój z klockami

Powiem jeszcze, że mojemu Bączkowi najbardziej spodobały się te pomieszczenia, w których można było bawić się klockami tak, jak on lubi najbardziej. Pierwsze było prawdziwym LEGO City miastem z policją, plażą, kącikiem budowy i ogromną makietą lasu, w którym drzewa zrobione były z … LEGO 🙂 Drugie pomieszczenie pełne jest klocków, z których można samodzielnie budować. Są płytki, są makiety, według których można zrobić LEGO obraz, nawet na ścianach można łączyć klocki budując napisy, obrazy i budowle przestrzenne. Oczywiście nie zapomniano o najmłodszych, na których czekają mięciutkie pufy i zestawy LEGO Duplo. To właśnie tutaj odpocząć można po zwiedzeniu LEGO wystawy i przy okazji wykorzystać podpatrzone pomysły do zbudowania wymarzonego klockowego „czegoś”.

Urodziny w Klockolandzie

Jest w Klockolandzie jeszcze jedno pomieszczenie, nieco na uboczu. Podpatrzyliśmy tam stoły zastawione pysznościami i oddzielne miejsce do zabawy? Czyżby tego dnia nie tylko Klockoland miał urodziny?

Co warto wiedzieć o Klockolandzie?

  1. Klockoland znajduje się w bliskiej odległości od Rynku Głównego, a więc od centrum miasta. To dobrze i źle. Dojazd komunikacją miejską jest dobry, jednak w najbliższej okolicy nie zaparkujemy.
  2. Po zakupieniu biletu czas na zabawę jest nielimitowany. Ograniczają Was tylko godziny otwarcia: w tygodniu od 10:00 do 16:00, a w weekendy od 10:00 do 20:00.
  3. W Klockolandzie można urządzić urodziny! Jeśli są one choć w połowie tak przygotowane, jak ich własne, to polecam w ciemno!
  4. Klockoland organizuje spotkania z LEGO robotyką dla grup szkolnych

Reszty dowiecie się z ich strony: http://klockoland.eu/

I ze zdjęć 🙂 Miłego oglądania. Aaaaa no i nie zapomnijcie ich odwiedzić. Bo warto!