Już po raz szósty w listopadzie organizowana jest akcja „Listopad za darmo”. Jest to akcja organizowana przez Królewskie Rezydencje oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na najbliższe – być może nieprzyjemne pogodowo weekendy jest to ciekawa alternatywa.

Listopad 2017 za darmo

Program darmowego zwiedzania muzeów zawiera ponad 800 propozycji zarówno dla osób indywidualnych, rodzin, jak i grup. To nie tylko bezpłatne wejścia, ale i zajęcia edukacyjne i wydarzenia muzealne, które w tym roku mają jedno wspólne hasło: „Nowoczesny Patriotyzm”. Oczywiście inicjatywa adresowana jest głównie do dzieci i młodzieży. Chodzi z grubsza o to, by przekonać młode pokolenie do wartości patriotycznych, które prezentowane są w placówkach muzealnych. Bo muzeum wcale nie musi być nudne!

Listopad 2017 za darmo w Krakowie

Zamek Królewski na Wawelu

Wawel 3

Codziennie w kasie można odebrać bezpłatne wejściówki na wystawy:

Jedna osoba może zabrać 5 biletów. Ale uwaga – wstęp bezpłatny jest limitowany, więc kto pierwszy, ten lepszy. Musicie też wiedzieć, że Wawel jest zamknięty dla zwiedzających w każdy poniedziałek oraz 1 i 11 listopada, ze względu na święta, jakie w tych dniach obchodzimy. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

My Wawel zwiedzaliśmy w listopadzie w zeszłym roku i na pewno w tym roku też się wybierzemy. Tutaj znajdziecie naszą relację: https://www.przetarte-szlaki.pl/2016/11/03/w-listopadzie-zwiedzamy-wawel-darmo/

Inne Muzea w Krakowie za darmo

Może nie wiecie, ale inne muzea krakowskie też mają dni, w które można wystawy stałe zwiedzić bez opłat lub dokonując wpłaty symbolicznej złotówki. Ja polecam, bo po pierwsze jest dużo spokojniej niż podczas Nocy Muzeów, a po drugie sami pewnie wiecie, że listopadowa pogoda do spacerów zwykle nie zachęca. Wizyta w muzeum to naprawdę ciekawy sposób na spędzenie czasu z dziećmi. Może się też stać punktem wyjściowym do rozmowy na różne, nie tylko historyczne tematy. Nie wierzycie? Zerknijcie na nasze wypady do Sukiennic (link) oraz do Muzeum Inżynierii Miejskiej (link) i Muzeum Armii Krakowej (link). To oczywiście nie wszystko. Większość (stety – niestety) czeka na opisanie i opublikowanie 😉

Kiedy poszczególne muzea można odwiedzić za darmo?

Sprawdźcie sami 🙂 Muzea za darmo Kraków

Wawel 2