Warszawa – stolica Polski od roku 1918. Największe i najbardziej zaludnione miasto polski. Pod względem turystycznym bardzo atrakcyjne z wielu względów. Otóż: postanowiliśmy odwiedzić Stolicę. Jeszcze w tym roku! Dlatego od razu pojawiło się pytanie: co ciekawego tam zobaczyć? Na co się nastawić? 

Zamek Królewski w Warszawie

Chyba must be, jak się już do Warszawy zawita, nie? Byłam na Starym Mieście wielokrotnie i choć jestem krakowianką z krwi i kości, to Warszawa, właśnie taka Warszawa mi się spodobała. Choć przyznać muszę, że zamku nie zwiedzałam i mam na to wielką ochotę 😉 Czy na zwiedzanie Starego Miasta wystarczy pół dnia?

PKiN

Najbardziej charakterystyczny budynek w całym mieście. Coś jak „szkieletor”, czy Sukiennice w Krakowie. Wysoki na 30 pięter, z tarasem widokowym i kilkoma wystawami, które można obejrzeć. Udało mi się parokrotnie być tam, na górze. Widok na miasto niesamowity, a porównanie zdjęć z tych kilku wycieczek uświadomiło mi, jak bardzo to miasto zmienia się na przestrzenni niewielkich odcinków czasu. 

Łazienki

I wszyscy chyba wiedzą, że nie chodzi o takie zwykłe łazienki z wannami i umywalkami, ale o najsłynniejszy park warszawski. Byłam dwa razy: raz zimą i raz wiosną. Wrażenie na mnie zrobiły ogromne, choć właściwie tylko przez nie przechodziłam. Gdybym na stałe mieszkała w Stolicy na pewno byłyby jednym z moich ulubionych miejsc w mieście. Ciekawe, czy do zwiedzenia są tylko ogrody?

Muzeum Powstania Warszawskiego

Chyba jedyne, do którego tak naprawdę miałabym ochotę pójść. Po pierwsze ze względu na tematykę, po drugie – tylko je znam. Marketingowo oceniam je na sześć, a i z opowieści zwiedzających wnioskuję, że jest ciekawe. Wiem już, że zwiedzanie tego miejsca nie kończy się po godzinie, więc trzeba sobie więcej czasu zarezerwować 😉

Pałac w Wilanowie – Zespół Pałacowo – Parkowy w Wilanowie

Piękny… Widziałam na zdjęciach i oglądałam na ich stronie www. Zdecydowanie takie miejsca lubię bardzo. Cisza i spokój, nawet przy sporej ilości odwiedzających nie widać tłumów, ponieważ przestrzeń, którą to miejsce zajmuje jest naprawdę spora. Podobno najpiękniejszy jest jesienią, ale pewnie i w lipcu znajdziemy się tam jakby w zupełnie innym świecie.

Centrum Nauki im. Mikołaja Kopernika

Wstyd! Nawet moje dziecku już było (co prawda z wycieczką szkolną, ale jednak), a ja do tej pory czasu na to nie znalazłam. A właściwie nie. Byłam, ale nie wchodziłam do środka. Weszłam jedynie na dach i stamtąd – z ogrodów – obserwowałam miasto. Udała mi się ta krótka wycieczka pomiędzy jednym szkoleniem, a drugim, bo pogoda była cudowna. Nawet pomyślałam sobie, że stamtąd niedaleko na…

Stadion Narodowy

Położony już na drugim brzegu Wisły. Budynek sportowy, „pozostałość” po Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Ciekawa pozostałość. Stadion nie służy tylko do celów sportowych. Wynajmowany jest i udostępniany na różne imprezy i wydarzenia kulturalne. Z tego, co wiem, można go też zwiedzać. A znając zamiłowanie Bączka do piłki nożnej będzie to taki punkt, którego nie będę mogła odpuścić…

Co można zobaczyć w Warszawie?

Moja znajomość Stolicy właściwie na tym się kończy. Liczę na podpowiedzi z Waszej strony. Szukam informacji o tym, gdzie można dobrze zjeść, co ciekawego i gdzie zobaczyć? Na co się nastawić? 🙂 Pomożecie? Podrzućcie jakieś ciekawe miejsca, blogi, opisy… 😉 Ja na razie prócz kilku wpisów blogowych znalazłam stronę Warszawa dla dzieci. Ale ciekawa jestem i Waszych opinii i rekomendacji.